fbpx

הכן רכבך לחורף

אנשים רבים נוהגים לשדרג את רכבם לקראת החורף, אשר טומן בחובו שינוי אקלימי קיצוני שעשוי לפגוע ביכולתם לשלוט על הרכב. הכבישים רטובים וחלקים מגשם וחלקיקי קרח בלילות הקרים, הרוח חזקה יותר ואפילו מערכת הבלמים עשויה לגלות קשיים עקב קור ורטיבות. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון עם כניסתנו לחורף הוא לשנות את דפוסי הנהיגה שלנו לזהירים ומחושבים יותר. בנוסף, יש להכין את הרכב לחורף בצורה הטובה ביותר כך שברגעי האמת הוא יקנה לכם את הביטחון הראוי שבסופו של דבר יציל את חייכם, מעבר לנוחות והביצועים. להלן סקירה מקיפה של המערכות המרכזיות שחשוב לשדרג לקראת החורף הקרוב.

צמיגים

האלמנט היחידי ברכב אשר מחבר אותו עם משטח הנסיעה הוא הצמיגים. אם במהלך הקיץ הצמיגים מתמודדים עם כבישים לוהטים ויבשים כך שהחיכוך עולה והשחיקה מוגברת, הרי שבחורף, כאשר הצמיגים מאבדים את כושר אחיזתם המלא על הכביש, כל בלימה חדה או הסתת ההגה עשויה לגרום להחלקת הצמיגים על הכביש הרטוב והקר ולהביא לאיבוד שליטה על הרכב. חשוב מאוד לבצע בדיקת צמיגים טרם החורף על מנת לעמוד על מידת השחיקה שלהם ולהוריד את הסיכוי לתאונות חמורות.

אורות

בחורף אחד הדברים המשמעותיים יותר במהלך הנהיגה הוא הנראות של הרכב בעיני נהגים אחרים והולכי רגל. מערכת אורות שאינה תקינה מסכנת חיים קל וחומר כאשר מדובר על תקופת החורף בה הראות לקויה שבעתיים. לקראת העונה הגשומה יש לבדוק היטב את מכלול האורות הרכב, החל מאורות הדרך, הערפל והאורות הגבוהים ועד לאורות האיתות, הרברס ואורות המצוקה. ניתן ומומלץ להשתמש גם בנורות הלוגן איכותיות בצבעי הלבן והכחלחל.

בלמים ובולמים

שני אלמנטים אלו הינם הכרחיים ביותר עבור נהיגה בטוחה ובמיוחד בחורף בו הכבישים רטובים וישנה סכנת החלקה. בלמים הינם המערכת אשר נועדה להאט או לבלום את הרכב ואילו הבולמים, נועדו לקשר את הגלגלים עם מבנה גוף הרכב. על מנת להיות מוכנים לחורף יש לוודא כי מערכות הבלמים והבולמים מתפקדות בצורה הטובה ביותר ומסוגלות לתת ביטוי לכוונות הנהג לניווט הרכב בחורף, בדיוק כמו בקיץ. על הרפידות והצלחות לפזר חום בצורה טובה, לעבוד היטב במצבי רטיבות ולספק קירור שמן יעיל. בולמים איכותיים יוודאו כי משך הזמן בו הגלגלים מנותקים מן המשטח יהיה אפסי, דבר החשוב ביותר לנהיגת חורף בטוחה. בהקשר זה חשוב לציין שיפורים לרכב נוספים כגון שימוש בקפיצי הנמכה על מנת שאחיזת הכביש תשתפר עוד יותר, בין אם כתוספת על הבולמים המקוריים של הרכב או כחלק ממערכת בולמים ייעודית ומשופרת.

מגבים

לא נעים לגלות כי המגבים פשוט אינם מבצעים את תפקידם עם בוא הגשם הרציני הראשון של החורף. נהיגה עם הפרעה מסיבית כזו לשדה הראייה (טיפות הגשם על החלון) עשויה להסתיים בתאונה חמורה עם נפגעים, התהפכות הרכב, פגיעה בעוברי אורח וכו’. לכן, חשוב מאוד לבדוק את תקינות המגבים והמנוע שלהם עוד לפני הגשם הראשון.

ומה לגבי המנוע?

גם בחורף ניתן להפיק את המירב מהרכב ועדיין לא לעמוד בפני סיכוי גבוה לאיבוד השליטה עליו. שיפורי רכב
שונים
כגון שיפור גדישת הטורבו, החלפת מערכת ההזרקה, קיט מתנול לשיפור ביצועים, קלאץ’ מחוזק ועוד, כל אלו אינם סותרים את המילה בטיחות בחורף. הם ניתנים לביצוע במידה ואתם מוודאים כי הם מותאמים לסוג הרכב ומגיעים חדשים ואיכותיים תוך נקיטת הבקרות המתאימות כגון בוסט קונטרולר, חיישנים אלקטרוניים ועוד. במידה ולא, כל שינוי יכול להביא לסיכוי גבוה של אובדן השליטה על הרכב.

חובה להכין את הרכב לחורף ולנקוט בכל האמצעים להגברת הבטיחות של הרכב, לצד השיפורים שבחרתם להתקין. אנו בחברת 2RACE נשמח לאפיין את רכבכם ולשפר אותו לקראת החורף הקרב ובא כל זאת למען בטיחותכם המרבית על הכביש.

הירשמו לניוזלייטר

072-2131213

Skip to content